Ünlü Babalar ve Ünlü Çocukları
5 1

Ünlü Babalar ve Ünlü Çocukları

  2308 İzlenme 20.3.2017 1
Ünlü Babalar ve Ünlü Çocukları
Resmi Büyüt
Ülkemizde babası ünlü olup oğlu ünlü olmayan insan yoktur herhalde. Şimdi bu videomuzda baba-evlat ünlülerden bahsettik. İşte ülkemizin en popüler ve en tanınan baba-oğul ünlüleri.
 
Bu kategoriden bahsedince akla zaten belli başlı isimler geliyor. Bunlardan ilki Cüneyt Arkın ve Murat Arkın. Cüneyt Arkın, yeşilçam ve Türk sinema sektörü tarihinin en usta ve en başarılı figürlerden birisidir. Oğlu Murat Arkın da o yolda ilerlemeye çalışan isimlerden biri. Dizi ve film yapımlarında oynayan Murat Arkın bakalım ileride adından babası kadar söz ettirebilecek mi? 2. olarak Metin Serezli ve Murat Serezli'den bahsetmek istedim. Metin Serezli, Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden biridir. Aynı şekilde tiyatrodaki başarısı kadar sinema yapımlarındaki başarısını da göz arda etmemek gerekir. En son 2011 yılında Sihirli Annem dizisinde yer almıştı ancak 2013 yılında hayatını kaybetti. Murat Serezli de babası gibi başarılı bir oyuncuydu. Türk Malı, Hayat Bilgisi ve Yeter gibi popüler dizilerde yer aldı. Baba-oğul ünlüler denilip de onları yazmamak ayıp olur. Kimden mi bahsediyorum? Tabii ki İbrahim Tatlıses ve oğlu İdo Tatlıses. İbrahim Tatlıses, başarılı bir oyuncu, şarkıcı ve aynı zamanda program yapımcısıdır. Onu yeşilçam filmleri ve yanık sesiyle hatırlarız. Oğlu İdo Tatlıses ise Amerika'da DJ'lik eğitimi almış 25 yaşında popüler bir Türk şarkıcısıdır. Ve önemlilerinden Türk sinemasının mihenk taşı Kemal Sunal'ı unutmamak gerek onun oğlu Ali Sunal da babasının izinden gidenlerden. 

Son olarak da Sadri Alışık ve oğlu Kerem Alışık'tan bahsetmek istedim. Sadri Alışık bildiğimiz üzere Türk tiyatrosunda başarılı işlere imza atmış, aynı zamanda oyunculuk ve komedyenlik de yapmıştır. Oğlu Kerem Alışık ise birçok TV dizisinde yer almış, sinema filmlerinde oynamakla yetinmeyip yönetmenlik ve senaristlik de yapmıştır. Onu Hababam Sınıfı Askerde ve 72.Koğuş filmlerinden de hatırlarız. Acaba babaları mı daha başarılı yoksa evlatları mı karar sizin.


YORUMLAR (0)