Gelişen Büyüyen Bir İlçe Bağcılar
5 1

Gelişen Büyüyen Bir İlçe Bağcılar

  1317 İzlenme 6.4.2017 12
Gelişen Büyüyen Bir İlçe Bağcılar
Resmi Büyüt
İstanbul'un en çok nufüsa sahip ilçelerinden biri olmasına binaen Bağcılar gün geçtikçe gelişmekte olan bir semttir. Son zamanlarda yapılan ulaşım araçlarıyla bu ilçeye gelmek daha kolay olmuştur. Kirazlı-Yenikapı metrosu yıllar önce bitti, Kirazlı-Başakşehir metrosu da bitti, Mahmutbey-Mecidiyeköy metrosu bitmek üzere ve hala da yapılan metrolarla adeta ulaşımda metro kısmı projelerinde devrim yaşayan Bağcılar eski uzak görüntüsünden oldukça uzaklaşarak ulaşım alanında komşu ilçelere daha da yakınlaşarak zirve yapmıştır.

Kültür sanat ile alakalı yapılan kültür sanat merkezleri buralarda yapılan sinema, tiyatro gibi etkinliklerle ilçe sakinlerine sosyal aktiviteler sağlıyor. Özellikle Engelli sarayına gidip görmenizi tavsiye ederim. Birçok branşlarda engelli kardeşlerimize hem meslek öğretip hemde çok güzel eğitimlerle bilinçleniyor. Bağcılar belediyesi birçok mahalleyi sokakları caddeleri günün belirli saatlerinde kapatarak halkına yürüyüş yolları yaparak ilçe sakinlerinin hizmetine sunup bu mecralarda alışveriş yapmasına vakit geçirmelerini sağlayan bir ilçe olmuştur.
 
Nostalji bahçeleri adı altında Bağcılar'ın belirli yerlerinde üzüm, kiraz, kestane, fındık, ceviz, kayısı vs. gibi bahçeleri kurarak ürünlerin yetiştiği mevsimlere göre Bağcılar Belediyesi halkını afişlerle, sosyal medya aracığıyla veya başka türlü araçlarla duyurarak vatandaşlarına ikram eden bir belediye sistemi vardır gerçekten bunda çok başarılılar.

Kentsel dönüşüm kapsamında eski olan ve depreme dayanıklı olmayan birçok eski binalar yıkılarak yerine daha modern daha sağlam bina apartmanlar inşa edilerek ilçenin görünümü silüeti daha ilgi çekici hale gelmiştir.  Bağcılar'ın birçok mahalle noktasında kapalı yüzme havuz tesisleri vardır ve vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Küçüklerin ve büyüklerin girebileceği havuzlar bulunan tesislerde günün belirli saatlerde girerek insanların rahatlayabileceği ortamlar olmuştur. Ayrıca İstoç Ticaret Merkezi olarak bilinen epeyce büyük olan bu yer birçok ofisi ve işyerlerini barındırarak işveren ve iş arayanlara için büyük fırsat tanımaktadır. Medipol Mega Üniversite Hastanesi değişik modern yapısıyla Türkiyenin en güzel hastanelerinden biri olup ve yeni yapılan bu hastane Bağcılar'ın sınırları içerisindedir.

Eğer metro sayısı dahada artarsa ve alışveriş merkezleri 1-2 tane yapılırsa gün geçtikçe dahada nufüs artışı olacak gibi. Daha birkaç yıl önce bu saydıklarımızın neredeyse hiçbiri olmayan, İstanbul'un bu güzide ilçesinde artık diğer gelişmiş ilçeler gibi boy ölçüşmekte ve yarışmaktadır.


YORUMLAR (2)

  1. Hasan
    6.11.2017 13:18:07

    Daha çok yatırım ve iş alanları, iş imkanlarının sağlanması gerek bir ilçe.
  2. tsubasa
    6.11.2017 11:14:22

    Hakkında en çok konuşulan ilçelerden biri.