Canım Kardeşim Filmi Oyuncularının Yıllar Sonraki Değişimi
5 1

Canım Kardeşim Filmi Oyuncularının Yıllar Sonraki Değişimi

  2562 İzlenme 17.4.2017 1
Canım Kardeşim Filmi Oyuncularının Yıllar Sonraki Değişimi
Resmi Büyüt
Videomuzda Canım Kardeşim filminde yer alan ünlü aktörlerin öncesi ve sonrası yapılarak ne gibi değişimler yaşadığını görebilirsiniz. Özellikle filmde yer alan çocuk karakter "Kahraman" oynadığı rolle gösterdiği oyunculuk başarısıyla izleyenlerin aklına kazınmıştı. Sayfa da yer alan videoda senelerin ardından uğradığı değişimi veya en son hallerinden biri olan fotoğrafını görebilirsiniz. Ufak bir not filmi izlemeyenler için aşağıdaki yazılar spoiler içermektedir, filmin konusu aşağıda yazmaktadır.

Başrollerinde Tarık Akan ve Halit Akçatepenin gibi usta aktörlerin yer aldığı Canım Kardeşim filmi içimizi ısıtan ve bizi bizden alan cihanşümul bir başyapıttır. Acının, doyumsuzluğun ve nemmamlığın işlendiği bu filmin sonunda sizleri yaşlı gözlerin bulacağını söyleyebiliriz. Efsane oyuncu Tarık akan'ın yıldızlaştığı dram filmlerinin hakkını vericesine oynadığı dram filmidir. Televizyonun ortaya çıkışı toplum içinde büyük bir yankı yapar. Özellikle taşra gibi yerleşimlerde çocukların hayallerini süsleyen önemli bir ütiyopya halini alır. Lakin yarın ne yiyeceğini dahi bugünlerde düşünen, acaba aç kalır mıyız korkusuyla cebelleşen bu güzel insanları, bu gibi teknolojik imkanlara güç yetiremezler. Böylesi imkansızlıklarda akşam vakitlerinde eşlerinin baş köşesine bakarak dalarlar, dalarken de sesli sesli iç çekerek televizyonun düşünü kurarlardı. Hatta filmi izlerken eski nesil ne sıkıntılar çekmiş ne yoksulluk çekmiş dercesine insanı hüzne sokmaktadır. Filmde zaman zaman önemli replikler vardır buna örnek olarak Tarık Akan'ın lokanta sahibiyle olan diyaloğunu örnek verebiliriz. Dram filmlerinde oldukça gördüğümüz ve filmde hasta bir çocuğunu canlandıran kahraman karakterini çocuk yıldız "Kahraman Kıral" ise bu figürde yıldızlaşmıştır. Parmakla sayılı bu oyuncu kadrosuyla ile çekilen bu güzide film yeşilçamın klasikleri arasına girmiştir. Televizyonda sıkça yayınlanan ve ekranlarda sıkça gördüğümüz bir film olarak zaman zaman tv kanallarımızda görürüz. 

Kardeşinin son dilediğini yerine getirmek adına kendini feda edercesine çabalayan bir abinin yaptıklarını izlerken bir yandan da insanlığa nice olgu ve değerleri de sorguluyoruz. Ayrıca filmin hüzün müziğide dramla birleşince insanı kendinden almaktadır.


YORUMLAR (0)