Son Zamanlarda Sıkça Gördüğümüz Stres Çarkı
5 1

Son Zamanlarda Sıkça Gördüğümüz Stres Çarkı

  1790 İzlenme 26.4.2017 1
Son Zamanlarda Sıkça Gördüğümüz Stres Çarkı
Resmi Büyüt
Stres çarkı nedir, nasıl oynanır veya ne işe yarar hakkında bilgi edinmek için bu yazıda veya videoda azda olsa anlatmaya çalışacağız. Son zamanlarda herkesin dilinde daha doğrusu herkesin elinde olan bir çeşit stres atma aracı. Evet stres çarkından bahsediyorum. Ülkelere damga vuran hand spinner adıyla da bilinen acaba tedavi amaçlı olur mu bunu bu işin uzmanlarına sormamız lazım. 

Youtube adlı video paylaşımda olan stres çarkı videolarının popüler olduğunu gördüm. Videolarda izlediğim ve anladığım kadarıyla youtuberların bununla ilgili sürekli en çok ellerinde daha fazla nasıl çeviririm düşüncesi olarak videoları çekmeleridir. Kullanıcılar tarafında yeni yeni hareketler bulunup farklı şekilde çeşitli hareketler yaparak ne diyim daha fazla stres atmaları zevk almalarını görürüz. Farklı renklerde olup gencinden yaşlısına pek çok kişinin elinde gördüğümüz el hareketiyle döndürdüğü ilginç bir alettir. Yabancılarda Fidget Toy ya da Hand Spinner olarak adlandırılan oyun oldukça dünya da rağbet gördü hatta yurtdışında kullananların daha çok olduğunu söyleyebiliriz. Nerede satılıyor diye soracak olursanız alışveriş sitelerinde, avmlerde ya da dışardaki oyuncak mağazalarında bulabileceğimiz bu oyun gün geçtikçe bulunması daha kolay hale geliyor. Ayrıca farklı fiyatlarda olup ve tasarımı daha güzel ise pahalı olanlarıda mevcuttur. Batman tasarımı gençlerin oldukça ilginizi çekmekte olup çocukların ise ışıklı olanları sevmektedir. Çocuklar ise işi eğlenceye dökerek kendi aralarından en çok kim döndürüyor yarışması yapmaktadır. Peki bu stres çarkı gerçekten strese iyi geldiği için mi bu kadar tutuluyor? Yoksa popüler olan her ürün gibi sırf bende de olsun diye mi bu kadar ilgi görüyor?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterse de şu çok net bir gerçek küresel ekonomide ?popülerite? çok önemli bir yer kaplıyor. Aslında çok basit içerikli cihazlar bile sosyal medya sayesinde popüler olup ekonomi piyasasına ciddi katkılar sağlayabiliyor. Ümit ediyoruz bu çeşit basit içerikli ürünler zor zamanlar geçiren ekonomimize az da olsa fayda sağlayarak ufak çaplı bir hareketlenme sağlayabilir. Ama şu konu çok net sosyal medyanın insanı etkileme gücü her geçen gün çok daha fazla güçleniyor. Yakın zamanda her şeyin "online" olarak yürütüldüğü bir faaliyet alanı görebiliriz.


YORUMLAR (1)

  1. Hasan
    6.11.2017 13:15:47

    Bir ara baya popülerdi.