En Hijyensiz (Kirli) Eşyalar
5 1

En Hijyensiz (Kirli) Eşyalar

  965 İzlenme 27.9.2017 1
En Hijyensiz (Kirli) Eşyalar
Resmi Büyüt
Zaman ilerledikçe nüfus sayısıda artmaktadır. Nüfusun artması bir yandanda daha çok kullanılacak alan demektir. Buda bir yanda gidilen yerlerin, kullanılan malzemelerin kirlenmesinden, hijyenliğinden bahsedebiliriz.

Sonuçta insan olarak ihtiyaçlarımızı karşılamak zorundayız. Bu tarz yerler sonuçta onlarda önlemlerini alsa bile illaki çok temiz olmuyor. Bizde diyelim ki en cok kullanılan alanlardan biri olan tuvalet yerlerinde işimiz bittikten sonra ellerimiz en iyi sekilde yıkamak lazım. Yani elimizde  eldivenlede gezemeyiz ama yapacak pek fazla birseyde yok. Yada başka bit örnek üzerinden gidersek abur cubur dediğimiz şeylerden uzak durmamız lazım. Hem sağlık açısından hemde hijyen konusunda. Eğer o tarz seylerde çok yiyorsanız zamanla azaltmayı tercih edin. Videoda en pis 10 malzemelerden dikkat çeken ise kutu koladır. O yüzden kutu kola tarzı içecekler alırken muhakkak dikkat edilmeli gerekirse pipetle içmeye özen göstermeliyiz. Ayrıca sürekli kullandığımız kağıt paralar elden ele değişerek mikroplar saçmaya elverişli o yüzden bu hususda dikkat edilmelidir. Apartmanlarda veya avmlerde tutunmak için destek aldığımız merdiven trabzanları da bir o kadar kirlenen eşyalardır. Lokanta veya restaurantlarda elimize verilen kağıttan yemek menüsüde kirli sayılacak malzemelerin arasına girmiştir.

İlk basta dediğimiz gibi nüfus attıkça hijyen ve sağlık oranları en cok kullanılan alanlarda azalır. Ondan dolayı bizlerin dikkatli ve en azından diğer insanları uyarmak ve de kendimizin hijyen ve temizlik konusunda kendimize iyi bakmamız lazım.


YORUMLAR (0)