Alişan Kapaklıkaya "Siyah Pantolon" Hikayesi
5 1

Alişan Kapaklıkaya "Siyah Pantolon" Hikayesi

  3126 İzlenme 1.11.2017 1
Alişan Kapaklıkaya
Resmi Büyüt
Televizyonda gördüğümüz "Yeni Güne Merhaba" programında Alişan Kapalıkaya'nın dillendirdiği pantolon hikayesi herkesi hüzünlendirdi ve düşündürmeye itti. Bizim devrimimizde var yoktu, yok vardı diye başlayan ve Alişan Kapaklıkaya'nın kardeşi Rafet'in hüzünlü öyküsü seyircileri ve dinleyenleri oldukça ağlattı.

Özellikle herkesin bildiği yada bilmese bile duyduğu geçmişteki yokluk yıllarından bahsetti, imkanların kısıtlı olduğu bir dönemden bahsederek hepimizinde yaşadığı şeyler değil mi bu birazda bizde abimizi yada ablamızın elbiselerini giyinmedik mı yada annemiz babamız ayakkabı alırken büyük numara alıp seneye de giyersin illaki demiştir. İşte o dönemlerden bahsetti evet maddi olarak bir yok vardı ama sohbet muhabbet ve sevgi bakımından o günleri kimilerimizce belkide özlem duymaktayız. İşte Alişan Kapalıkaya'nın anlattığı siyah pantolan hikayesi de o dönem anlatan maddi imkansızlıkları anlatan bir babanın bir çocuğuna bir pantolon alıp diğerine almadığı pantolon alınmayan çocuğun abisinden pantolonu giymek için izin almaya çalıştığı sıcak bizden bir hikaye, buna hikaye demek ne kadar doğru bilemiyorum çünkü yaşanmış gerçek bir olay bu tabi en sonuçta çocuğun binbir emekle abisinden pantolonu giymek için izin aldığı gün ölmesi de gerçektende yüreklerimize işleyen bir olay olmuştur.                                    

Aslında bu olayın bir özeti var oda sevdiğimizi karşımızdakine söyleyememek yada ona bu hissi hissettirmenin yanlış olduğunu düşünmek gerçekten böyle midir sizce de? Bence tam da öyle Alişan Kapalıkaya'nın da dediği gibi bu yüzden çocuklar telefonlara gömülmüş iki sohbet muhabbet etmiyor işte bu yüzden teknolojinin esiri olmuşuz. 

Son olarak da şunları eklemek istiyorum gerçekten bizleri düşündüren bir olay anlatılmış ve üstünde dersler çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bizde çocuğumuza, eşimize dostumuza onlar özellikle hayatta iken sevdiğimiz söyleye bilmiyor muyuz ? Onlarla ne kadar ilgiliyiz yoksa bu dünyanın rüzgarına kapılıp gitmiş miyiz? Bunları bize sorduran bir olay olmuş.


YORUMLAR (2)

  1. Hasan
    6.11.2017 13:14:02

    Duygulanmamak üzülmemek elde değil. Allah rahmet eylesin Rafet.
  2. tsubasa
    6.11.2017 11:11:53

    insanı derinden etkileyen hüzünlü bir hikaye.