General Mobile 6 Detaylı İnceleme
5 1

General Mobile 6 Detaylı İnceleme

  920 İzlenme 6.11.2017 0
General Mobile 6 Detaylı İnceleme
Resmi Büyüt
Öncelikle her modelinde üstüne koyarak ilerleyen general mobile ailesini tebrik ediyorum. Kendini her anlamda gösteren telefon üretmeye başlamış General mobile 6'nın en önemli özelliği takibi fiyatı 1099'luk orta sekmen diye tabiri olan bir telefon için oldukça iyi bir durumda değişik internet sitelerinde 1000 tlye kadar fiyat aralıklarında da bulmak mümkündür.
                                               
Tasarım ve iç donanım  özelliklerine bakacak olursak görünümü oldukça şık ve zarif bir tasarım olmuş al beni dercesine duruyor. Ekran boyutu 5 inç ve 1280*720 görüntü gibi bir ekrana olan telefonun 3gb ram bulunmakta telefon alırken hemen hemen herkesin ilk olarak aradığı özellik olan kameraya görecek olursak 13 megapiksel arka 8 megabikselde ön kamera bulunmaktadır. Arka kamera oldukça iyi ancak ön kamera için bunu söylemem pek mümkün değil onu da söylersem zaten bu fiyata bu kadarda olmaz derdiniz ve en önemli yeniliği general mobile telefonlarının parmak izi sürümü getirilmiş olmasıdır. Diğer standart olarak bıldiğiniz ses açma kapama ve ekran tuşları standart bildiğiniz gibi bu özelliklerde general mobile 6'yı oldukça cazip hale getirmiş.
                                       
Telefondan oyun oynayanlar için eğer cok üst düzeyde oyunlar oynamıyorsanız cok rahat bir şekilde alınabilecek bir telefon olarak görünüyor. Bu telefon donar kasar diyenler için de telefon takır takır çalışıyor. Bir laf vardır ya yağ ğibi kayıyor diye aynen öyle telefon google iş birliğnde cıktığı için tabi ki googlenin nimetlerinden de faydalanıyorsunuz. Mesela google fotoğrafla resimlerinizi videolarınızı depolama şansınız oluyor bu uygulama play storda indirdiğiniz uygulama gibi değildir. Yapay bir zeka kullanılmış, örneğin mercedes bir araba resmini çektiniz telefona mercedes deyince o resmi bulup size gösteriyor. Diğer nimetide ilk güncellemeyi bu telefonun alması diğer üst model telefonlarda bile geç güncelleme gelirken orta sekmen bir telefon ilk güncellemeleri alıyor ve son olarak da googlenin yeni sürümüyle bu telefonu almak isterseniz eline geçmiş oluyor. Bana göre bu telefon kendi sekmesinde tek rakibi general mobile 5 plus'dır. Yine bu telefonunda fiyat aralığı aynı olup ikisinden birini seçim yapmak isteyenlerde sadece ekran boyutuna göre seçeceklerdir.  
                                         
Kısaca izah etmek gerekirse orta sekmen bir telefon için gerek görünümü gerekse donanımsal özellikleri bakımından oldukça cazip bir telefon olarak görünüyor. Diğer markaların amiral gemi diye tabir edilen telefonlarında bile olmayan güzellikler karşınıza çıkacaktır, bu yüzden seçim yapılabilir ve bakılması gereken bir telefon olarak görmekteyim.


YORUMLAR (0)