Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 79. Bölüm
5 1

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 79. Bölüm

  1145 İzlenme 8.11.2017 1
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 79. Bölüm
Resmi Büyüt
Kısa adıyla EDHO olan dizinin bu bölümü ile ilgili Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır gibi önemli oyuncuların oynadığı bu bölüm hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Düşmanlarıyla çatışma halinde olan adam, başına gelecekleri bile bile geri adım atmaz ve nihayetinde karşısındaki ittifakların kirli oyunlarıyla tutuklanır. Fakat düşmanları bu kadarıyla yetinmezler ve daha fazla gözdağı vermek için içeri attırdıkları adamın çevresindekilere de zarar vermeye devam ederler. 

Her geçen gün yakınlarının bir kısmı ya vurulmaktadır ya da tıpkı kendisine kurulan kumpasın benzerlerinin kurulması sonucu tutuklanmaktadır. Ulaşamadıkları yakınları ise kaçabildikleri yere kadar kaçmanın ve bu hainliği yapanları bulup cezalarını kendi yöntemleriyle kesmenin arzusundadır. Öyle ki, intikam çanlarının şiddeti gitgide artmaktadır. Cezaevindeki adam ve kendisi gibi tutuklanan yakınları dışarıdan havadisleri almak istemekte ama bu pek mümkün olmamaktadır. 

Her taraftan kuşatma altındadırlar ve ateşten çember gittikçe daralmaktadır. En güvendiği adamlarından birisinin de gözaltına alındığını öğrendiğinde yok denecek kadar az olan ümidi de bitmiştir. Kaderimden gelene razı olmalıyım belki de diye düşünmektedir. Fakat “her şey bitti” dediği anda güvendiği adamının ve teyzesinin dahice planı sayesinde her şey yeniden başlayacaktır. Artık kafalarında tek bir hedef vardır; bu kumpası kuranları bulup cezalarını vermek!

Cezaevindeki adam, bulaştığı kirli işlere rağmen özünde ülkesini seven, devletine bağlı bir adamdır. Ailesi için yapmayacağı fedakarlık yoktur. Onların kılına zarar gelmemesi için ömründen ömür vermeye hazırdır. Aile kavramı onun için en kıymetli değerdir ve sahip olduğu her şeyin üstündedir. Ailesi için canını vermeye hazır olan bu adamın, en az kendi kadar kocaman yüreği olan güzel bir eşi vardır bir de. Bu güzel eş, evlendiği günden beri ailesini bir arada tutmak için çaba göstermiş, ailesinden kimsenin burnunun dahi kanamaması için tüm gücüyle uğraşmış ve herkes tarafından sevilip sayılan, her bakımdan takdir edilen iki çocuk annesi bir kadındır aynı zamanda.

Bu mangal yürekli kadın yaşananlara daha fazla kayıtsız kalamaz ve vakit kaybetmeden harekete geçmeye karar verir. Çünkü daha ne kadar beklerse, ne kadar zaman geçerse ailesinin göreceği zararın o kadar fazla olacağını bilmektedir.

Harekete geçen kadın, kocasının işlerini devralmak için cezaevindeki kocasını ziyaret eder ve işleri yürütmek için izin ister. Kocasından izni aldıktan sonra ilk olarak tüm cesareti ve vakur duruşuyla, anneliğinin de verdiği kuvvetle kocasının iş yaptığı adamların ve bu durumlara sebep olan kişinin karşısına dikilir. Ailesi için gözünü kırpmayan bu anne, birbirinden güçlü 7 tane adama hayatları boyunca unutamayacakları bir ders verir.


YORUMLAR (0)