Hindistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler
5 1

Hindistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1470 İzlenme 22.9.2016 1
Hindistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Resmi Büyüt
Son yıllarda ülkemizde filmleriyle dikkat çeken bollywood filmleriyle ünlü Hindistan hakkında bilgileri bu videomuzda bulabilirsiniz. Aamir Khan, Salman Khan ve Shahrukh Khan gibi dünyaca ünlü yıldızların memleketi olan Hindistan'ı gelin bu videoda yakından tanıyalım;

Farklıklar ülkesi Hindistan hakkında gerek coğrafi konumu yönünden gerekse Türkiye ile fazla bağlantılı olmamasından ötürü fazla bilgi bilmemekteyiz gelin Hindistan'ı tanıyalım.

Dünya'nın en büyük 7. coğrafi alanına sahip ülkesi olan Hindistan'da 1.252 milyar nüfusa sahiptir. Ayrıca Hindistan Dünya'nın en büyük 12. ekonomisine sahip ve Dünya'nın 4. en büyük satın alma gücüne sahip ülkesidir.

Din Hindistan'da hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Siyasetten ekonomiye, ekonomiden eğitime her alanda etkilidir. Ülkenin yüzde sekseni Hindu, yüzde on üçüyse Müslümandır. Geri kalan yüzde yedilik kısımsa diğer dinlere mensuptur.

Gerek nüfus gücü gerekse başarılı eğitim politikaları sayesinde Dünya'yı etkileyen bir Hindistan. Dünya'nın en çok filmi Hindistan'da üretilir, Dünya'nın 7 harikasından biri olan Tac Mahal de Hindistan'da bulunmaktadır. Ayrıca satrançta burada bulunmuştur.

Hindistan gerçekten gidilip görülmesi gereken son derece enteresan bir ülkedir. Çok farklı kültürleri bir arada bulundurması insanı Hindistan'da evinde gibi hissetmesini sağlayabilir. Benim tavsiyem gidilmesi gerektiği ben öyle yapıcam mesela...

Hazırlayan : Furkan Erdoğan

YORUMLAR (1)

  1. tsubasa
    23.9.2016 16:35:29

    Değişik bir ülke.