Fenerbahçe 1-0 Benfica UEFA Avrupa Ligi Yarı Final 2012-2013
5 1

Fenerbahçe 1-0 Benfica UEFA Avrupa Ligi Yarı Final 2012-2013

  1098 İzlenme 7.3.2018 15
Fenerbahçe 1-0 Benfica UEFA Avrupa Ligi Yarı Final 2012-2013
Resmi Büyüt
Fenerbahçe uefa avrupa ligi yarı final ilk karşılaşmasında 38 resmi maçtır yenilmeyen Benfica ile karşılaşacaktı. Fenerbahçeli taraftarlar maça çok büyük önem gösterdi. 

Maça Fenerbahçe etkili başladı sağlı sollu kanat organizasyonlarıyla sonuç almaya çalıştı. Ancak Webo ve Sow meşin yuvarlağı ağlara gönderemediler. Benfica ise Cardozo ve Gaitan ile ceza sahasında etkili olmaya çalıştı ama Fenerbahçe savunması çok dikkatliydi ve benficanın hücum silahlarına iyi çalışmıştılar. Benfica ise istediği pozisyonları bir türlü bulamadı ilk yarıda. Bu arada Fenerbahçe Sow’un kafasıyla direği geçemedi, duran topta ise egemenin kafa vuruşu kalecinin üstüne gitti. İlk yarının son dakikalarında Gökhan Gönül ceza sahası içine hareketlendiği anda Benficalı oyuncu tarafından düşürüldü ve Fenerbahçe penaltı kazandı. Penaltının başında çubukluyla çıktığı maçlarda hiç penaltı kaçırmayan Cristian Baroni vardı ama o ne vuruştu öyle top direkle süzülüp 7.32 dışındaki çizgiyle hizalanmaz mı ah baroni ah. Baroni gözyaşlarını tutamadı Dirk kuyt onu teselli etti bu arada ilk yarı 0-0 bitti.

İkinci yarıya Fenerbahçe fırtına gibi başladı önce Cristian vurdu sonra meireles; iki ceza sahası dışından atılan vuruşları benficanın tecrübeli file bekçisi topun ağları sarsmasına izin vermedi. Taraftarlar biraz daha baskı kurup Aykut Kocaman ise oyuncularına daha çok baskı devam edin diye uyarılarda bulunuyordu. Benfica, Gaitanın yayın üzerindeki plasesiyle gole çok yaklaştı derin bir nefes aldık. İlerleyen dakikalarda Fenerbahçe savunma çizgisini biraz daha öne çıkardı bunun neticesinde kuyt ile bir pozisyon daha vurdu sırtını kaleye dönüp vuruşunu yaptı ancak yine mi direk.  

Fenerbahçe şanssız gününde olmasa belki de son çeyrek saatlik dilime 3 gol atarak girmiş olucaktı. Ama egemen ve o an geldi baroninin kullandığı köşe vuruşunda altı pasta seken topa kafayı vuran Egemen Korkmazın vuruşunda topun çizgiyi geçmesiyle Kadıköy bayram yerine döndü. Futbolcusundan yönetiminden taraftarına kadar herkes seviniyor aynı zamanda ekran başında maçı izleyen milyonlar hakeme baktı hakeme baktı hakem gooool. Ne güzel anlattın golü Ercan Taner, Fenerbahçe golden sonra kapandı ve benficanın ataklarını bloke etti ve taraftarların da müthiş ıslık yağmuruyla benficalı futbolcuların ayaklarını yere bastırtmadı dakikalar ilerledi Webo sarı kart gördü rövanş maçında cezalı duruma düştü yapma webo. Son dakikalardaki Benficanın hızlı gelişen atağını geride tek kalan yobo son anda karşıladı. O an hepimizin gözü karardı ama artık maç bitmiş olup maçı Fenerbahçe 1-0 kazandı Hiçbir takım yenilmez değildir.


YORUMLAR (0)