Cendere Müziği - Kurtlar Vadisi Pusu
5 1

Cendere Müziği - Kurtlar Vadisi Pusu

  1284 İzlenme 12.3.2018 1
Cendere Müziği - Kurtlar Vadisi Pusu
Resmi Büyüt
Duyar duymaz aklımıza gelen binlerce olay Cendere, efsane cendere. Çoğu kişilerce hala yeri dolmayan Kurtlar Vadisi filminin can alıcı müziği. Günümüzde bile duyunca çoğu kişinin tüyleri diken diken oluyor.

Filmi devam ettiği dönemde izlememenin verdiği hüznü yaşayanlar bir hali çoktur. Nerden bilebilirdi ki diziseverler bu kadar sürükleyici ve güncel olaylara değindiğini. Kahveler dolup taşardı; Haberler için değil, futbol maçı için hiç değil bu film için, sadece bu film için. Hey gidi günler. Bu diziyi zamanında izleyen, ilerleyen dönemlerde tekrarını veya sahnelerini bir daha izliyor o kadar ki kendisi sevdirdi. Büyük bir heyecanla, büyük bir hevesle. Filmin sonuna ulaşmaya çalışıyorlar. Sadece olay bazında sürükleyici değil, verdiği mesajlarla da izleyicide etki uyandırıyor. Geçmiş olayları yaşadığımız için bugün izleyince daha iyi anlıyoruz. Devlet planları, ülkemizin iç dış politikaları, antlaşmalar. Hepsi o kadar güzel bir olay örgüsü içinde veriliyor ki. Bazen operasyonlarla, bazen yapılan zekice hamlelerle, bazen de yapılan söz oyunlarıyla çok güzel bir şekilde anlatılıyor. Derin devlet, istihbarat, kumpaslar. Bunlara girmiyorum bile. Ve önemli yerlerde Kurtlar vadisinin o meşhur müziği çalınca bir anda gaza geliyoruz.

Zaten herkesin hayatında etkilendiği olaylar olmuştur. Kimi bir filmden, kimi bir sembolden, kimi bir manzaradan, kimileriyse böyle müzik film etkileşiminden. Bu bağlamda da birbirinden ayrılmaz diyebiliriz, Kurtlar Vadisi ve Cendere için. Resmen birbirlerini temsil ediyorlar. Bugünlerde ise bırakın böyle bir senkronizeyi, buna yaklaşırsak bile öpüp başımıza koyacağız.


YORUMLAR (0)