Football Manager 2008 İnceleme
5 1

Football Manager 2008 İnceleme

  1084 İzlenme 15.3.2018 1
Football Manager 2008 İnceleme
Resmi Büyüt
Öncelikle 2018 yılındayken neden 2008 diye düşünüyor olabilirsiniz. Çünkü FM  2008 çok farklı bir tutkudur. CM 03-04 serisi ile başlayan menajerlik tutkusunun  tavan yaptığı seviyedir. Evinde imkansızı başaran orta seviye takımları şampiyon yapan masa başında sabahlayanlar adamların hikayesidir.

Futbolun futbol olduğu zaman ki kahramanlar Ronaldo, Ronaldinho, Cafu, Carlos, Figo ve Nistelrooy bunlar şu an aklıma gelen ve bir çırpıda  saydığım yıldızlar ki bunların 2 katı daha bu seviyede yıldızlar vardı bu dönemlerde. O zamanlar 2D simulasyonu vardı tabiki ama gayet heyecanlıydı. Özellikle kaleci kurtarmaya başlayınca gol atmak zor hale geliyordu. Günümüzün yetenekleri David Luiz, Hazard gibi isimler henüz orda yeni yeni parlıyordu. Ligimizde oynayan Altidore ve Saivet oyunda tutulmaz bir yıldız hâline geliyorlardı. Bir de Tevfik Köse gerçeği vardı ki oyunda inanılmaz gelişiyor ve büyük takımlara transfer oluyordu. Sizlere tavsiyem günümüzde çok yaygın olan 4-2-3-1 taktiği orda pek tutmuyor siz yine eski usul çift forvetten vazgeçmeyin ve 4-4-2'yi deneyin.

Oyunu oynarken mali krizler de denk gelecektir, başınıza 0 bütçe verileceğiniz zamanlar da olacaktır. O zaman iş serbest futbolcuları araştırmakta bir nesil bu serbest futbolcuları ararken gözlerini bozmuş olabilir. Çünkü yüzlerce serbest futbolcu içerisinden kaliteli futbolcu bir elin parmaklarını geçmiyor, çünkü iyi futbolcusunu klüp bırakmak istemiyor doğal olarak. Bunlardan bunalıp Barcelona ile kariyer açayım isteği doğacak. Yine şampiyonluğa giderken yıldız futbolcunuz  gitmek isteyebilir. Bu süreci çok iyi yönetmek çok önemli tam futbolcuyu bulmuşken maaş yetmezliği de çıkıyor ortaya. Bazen klüp başkanları size sormadan yüksek teklifi kabul edebiliyor.Futbolcunun konumunu  da çok iyi ayarlamak gerekiyor. Anahtar oyuncu diye transfer ettiğiniz birini ilk 11 oynatmazasanız size küsebilir. Kısacası hayatta olduğu gibi oyunda da zorluklara karşı karşıya geleceksiniz. Bu yüzden bu oyun çok farklı ve zevkli bir deneyim.

Hazırlayan : Egemen Şekercioğlu

YORUMLAR (0)