Busan Treni (Zombi Ekspresi)
5 1

Busan Treni (Zombi Ekspresi)

  874 İzlenme 25.4.2018 1
Busan Treni (Zombi Ekspresi)
Resmi Büyüt
Zombi filmlerini hepimiz biliriz, klişe ve hep aynı hikaye üzerine kurulu bir senaryoları vardır. Yıllardır özlemini çektiğimiz ve yoksunluğunun farkına vardığımız bu sektörde bizi şaşırtan yapım çok uzaklardan, Kore'den geliyor. Asya filmlerine önyargılı yaklaşanlar için bu film o zinciri kıracaktır.

Zombi Ekspresi adıyla kendini duyuran yapım çoğu film eleştirmeni tarafından da ciddi anlamda olumlu yorumlar almış durumda. Filmi sadece bir zombi filmi sananlar büyük bir yanılgıya düşeceklerdir; zira içersinde dram ve yüksek oranda ailevi bağlar içermektedir. Sinema sektörünü takip edenler Kore yapımlarının son zamanlarda yüksek bir ivme kazandığını kesinlikle bilirler; seyir gücü yüksek ve bizi oturduğumuz yerde devamlı hareket ettiren Busan Treni de mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine gireceğinden eminiz. Filmin içerisinde yüksek oranda şiddet sahneleri içerdiğini de vurgulamak gerek, bazen gözlerinizi kapayacak bu kadar da olmaz diyebilirsiniz. Ama seyir gücü çok üst seviyede olan bu yapım karşısında adeta küçük dilinizi yutacaksınız. Gong Yoo ve Ma Dong-Seok yıldızlaştığı Train to Busan adıyla siz sinemaseverleri büyük oranda ekrana kilitleyecektir. 

Filmden sonra diğer Kore yapımlarına da bakmanızı tavsiye etmekten kendimizi alamıyor değiliz. Film sektörünün yükselen gücü olan Kore film endüstrisi her yaşa ve her zevke yüksek oranda keyif veren yapımlar üretmektedir. Zombi Ekspresi filminin devamı olarak ikincisi çekilecek gibi duyumlar var bakalım devamı gelecek mi?


YORUMLAR (0)