Hakan Çalhanoğlu'nun Frikik Golleri
5 1

Hakan Çalhanoğlu'nun Frikik Golleri

  3228 İzlenme 31.7.2016 1
Hakan Çalhanoğlu'nun Frikik Golleri
Resmi Büyüt
1994 yılının Şubat ayında Almanya'nın Mannheim kentinde dünyaya gelen Bayburt'lu bir efsane adayının hikayesi bu.

Genç yaşta büyük bir takımın 10 numarasını sırtına geçirip bir de o numaranın hakkını verirsen, "Vay bee, baban da mı futbolcuydu?" derler adama. Ama doğrudur, desinler. Hüseyin Çalhanoğlu bizzat Almanya'da kendi kurduğu Turanspor'da yetiştirmiş oğlunu. Bir işi babadan öğrenmiş olmanın inceliğini ve kalitesini bize bir kez daha ispatladı bu çocuk.

Hakan öyle bir şey yaptı ki; Frikik kelimesi Hakan Çalhanoğlu isminin önüne geçmeye başladı artık. Öyle ki; Bayern Leverkusen taraftarlarının Serbest vuruş olduğunda penaltı olmuşçasına sevinmesi, Hakan'ı bu genç yaşta adeta takımın maestrosu yaptı. Daha 22 yaşında ama Bild gazetesine göre Bundesliga tarihinin en iyi frikik atan 10 oyuncusundan biri olarak gösterildi.

Oyun tarzı olarak fazlasıyla Alex'e benzetilen bir oyuncu. 

Saha içinde yavaş hareket eden ama takımda ki her oyuncunun ondan bir şeyler beklediği bir tarza sahip. Önümüzdeki dönemde eğer düşünce ve zeka yapısı olarak da Alex de Souza gibi olacaksa daha şimdiden asın bayrakları, Avrupa futbolunda parmakla gösterilir bu çocuk. 

Bir de kardeşi var: Muhammet Çalhanoğlu. O da geçtiğimiz günlerde Gümüşhanespor'a transfer oldu ve henüz 21 yaşında. Oynadığı oyunu izlediğim kadarıyla, bizler Hakan'dan sonra Muhammet için de bir işi babadan öğrenmiş olmanın inceliğini ve kalitesini göreceğiz.

Hazırlayan : Enes Kutukçu

YORUMLAR (2)

  1. Hasan
    2.8.2016 11:17:32

    Bu aralar durgun ne zamandır serbest vuruştan gol atamıyor, serbest vuruş gollerini özledik.
  2. tsubasa
    1.8.2016 21:30:46

    Türkiyenin yetiştirdiği en iyi frikik ustası.