Tatile Giderken Yanımızda Olması Gerekenler
5 1

Tatile Giderken Yanımızda Olması Gerekenler

  1446 İzlenme 28.9.2016 1
Tatile Giderken Yanımızda Olması Gerekenler
Resmi Büyüt
"Asolan gidilen yer değil yolun kendisidir" demiş düşünür, eğer siz de buna katılıyorsanız muhtemelen benim gibi her tatilde tası tarağı toplayıp yollara düşüyorsunuz. Günlük yaşamın rutin streslerinden sıyrılmanın, çoğu kişiye göre kendini keşfetmenin en güzel yoludur uzun yolculuklu tatiller. Yolu ayrı bir hikayedir, varılan yer ayrı. Sanki iki ayrı tatile gitmiş gibi olursunuz. Belki sadece bu yüzden yakın arkadaşlarınızla uçak yerine arabayla uzakları gitmeyi tercih ediyorsunuzdur ya da tren yolculuğu halen son tercih değildir sizin için. Bu yazıda size bu tatillerden birine giderken yanınıza almanız gereken eşyalardan bahsedeceğiz. 

Yolumuz uzun, gidilecek yere daha çok var, ancak biz hazırlıklı olursak karşımızda hiçbir engel duramaz! Ancak tatile gitmeniz bürokrasiden tamamen kaçabildiğiniz anlamına gelmiyor, yurtiçindeyseniz kimlik kartınızı, yurtdışına gidecek şanslı azınlıktaysanız pasaportunuzu mutlaka yanınıza alın ve ne yaparsanız yapın kaybetmeyin! Kaybederseniz o ülkenin Türk büyük elçiliğine gidip gecici seyahat belgesi çıkarmanız gerekiyor, gezmeye tatil döneminde gideceğinizden muhtemelen elçilik açılana kadar orada kalmak zorunda olacaksınız! 

Yola gideceğiniz için muhtemelen önceden alınmış yol ya da giriş biletleriniz, rezervasyonlarınız vardır, bunları, üzerindeki bilgileri de dikkatle kontrol ederek çantanızın güvenirli bir yerine yerleştirin. Unutmayın, bunlar da olmazsa olmazlar listemizde bulunuyorlar, havaalanında arkadaşlarınıza el sallayıp, boynu bükük eve dönmek istemiyorsanız dikkatli olmalısınız. 

Evden markete dahi giderken yanınıza aldığınız cep telefonunuzu tabii ki alıyorsunuz, bunu ayrıca belirtme gereği duymuyorum ancak bu sefer, bir daha ki prize ulaşmanız için epeyce zaman geçebilir. Evet, doğru bildiniz, bir adet powerbank'e ihtiyacımız var, iki, üç bin mAh'lık bir cihaz işinizi görecektir. Bunda mümkün olduğu kadar bilinen markalara sadık kalmanızı tavsiye ederim, hem performansı hem kullanım ömrü daha iyi olacaktır. 

Her ne kadar rutinden kaçmak istesek de bir insan olarak rutin ihtiyaçlarımız olduğunu göz ardı edemeyiz. Yolda nerede, ne kadar bekleyeceğimiz belli olmaz, bu yüzden karnımızın ne zaman acıkacağını bilemeyiz, yanımıza bu gibi acil durumlarda tüketmek için bir kaç avuç kuruyemiş alabiliriz. Özellikle fındık ve ceviz içi besleyici olacağından tercih edebilirsiniz, biraz leblebi de alırsanız onlarında yanınızda oturanlara ikram edersiniz :) 

Eğer her şey dahil bir yere gitmiyorsanız ya da arkadaşınızda kalacaksanız çantanıza bir adet havlu atmayı unutmayın, demiyorum, bunun yerine çok daha hafif ve işinizi görecek bir peştamal alabilirsiniz. Hem çantanızda az yer kaplar, hem çok daha çabuk kurur. Bırakın bunu bilmeyenler havlu taşımaya devam etsinler, biz kadim Türk kültürünün keyfini çıkarın. 

Benim olmazsa olmazlar listem bunlar, yaptığım bir çok gezinden gördüğüm o kadar yerden sonra şunu da anladım ki bir de yanınıza almamanız gereken bir şey var, stres. Plan yapmak iyi ama çok detaycı olmayın, her yeri görmek zorunda değilsiniz, gittiğiniz, gezdiğiniz yerde anı yaşayın, yeni şeyler deneyin ve zamanın akışının farkında olun.

Videomuzu izleyerek unutulmaması gereken eşyalar hakkında daha da bilgi edinebilirsiniz.


YORUMLAR (0)