2016 Yılında Ölen Yabancı Ve Türk Ünlüler
5 1

2016 Yılında Ölen Yabancı Ve Türk Ünlüler

  3043 İzlenme 28.1.2017 2
2016 Yılında Ölen Yabancı Ve Türk Ünlüler
Resmi Büyüt
Maalesef her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yıl olan 2016 yılında da birçok ünlü isim aramızdan ayrıldı. Gerek futbolcu, gerek oyuncu, gerekse şarkıcı... Bu metinde bu ünlülerden birkaçına değinmek istedik. Şimdi bu ünlülere bir göz atalım.

2016'da kaybettiğimiz ünlülerden ilk olarak Tarık Akan ile başlamak istedik. Akan'ı hepimiz az çok tanırız. Sayısız Yeşilçam filminde oynamış, onlarca ödül almış usta bir oyuncudur. Onu Hababam Sınıfı filminden Damat Ferit olarak da hatırlarız. Ancak son yıllarda akciğer kanserine yakalanan Akan, tedavisini İstanbul'da sürdürmekteyken 16 Eylül 2016 tarihinde hayatını kaybederek sevenleri ve akrabaları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Çok ünlü bir iş adamı olan ve bir dönem Koç Holding'in de yönetim kurulu başkanlığı üstlenen Mustafa Koç... Zeki, çalışkan ve aynı zamanda ileri görüşlü bir yönetici olan Mustafa Koç, ABD'de eğitim görmüş aynı zamanda Fenerbahçe kongre üyeliği de yapmıştır. Ancak Koç, 21 Ocak 2016 tarihinde sabah sporu sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahele yapıldıktan sonra Amerikan Hastanesi'ne sevki yapıldı ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Erdal Tosun... Sinema kariyerine 1982 yılında Mine filmiyle başlayan Tosun, çok beğenilen türk filmlerinde rol almış ve oldukça adından söz etmiştir. Türkiye için bir duayen haline gelen Tosun'un oynadığı son film İbrahim Büyükak'ın başrolünde yer aldığı Küçük Esnaf filmiydi. Maalesef geçtiğimiz yıl Kasım ayında Sarıyer, Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağında meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Biraz da dünyada geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlülerden bir kaçına bakalım...

Boks... Nakavt... Yumruk... Bu terimler size kimi çağrıştırıyor olabilir? Tabii ki O'nu... Muhammed Ali'yi... O, dünya tarihine gelmiş geçmiş en büyük sporculardan biriydi. O, en büyük boksördü. En efsaneydi o. Muhammed Ali, yani müslüman olmadan önceki adı Marcelus Clay, kariyerinde sadece beş maç kaybetti. 56 maçı kazanarak dünya tarihinde geçti.  Ancak boksta ki mücadeleyi maalesef Parkinson hastalığında da gösteremedi ve 3 Haziran 2016 tarihinde solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Son olarak da Harry Potter'ın sevilen karakteri Severus'a değinelim. Yani Alan Rickman... Kariyerinde ellinin üstünde projede yer alan Rickman, en popüler dönemini tabii ki Harry Potter serisinde geçirdi. Severus karakteriyle tanınan Rickman çok sevildi ve izleyenleri hayran bıraktı. Hastalıklar onun da peşini bırakmadı ve 14 Ocak 2016 tarihinde bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ettikten sonra yaşamını yitirdi.

Bu metinde de geçen sene hayatını kaybeden ünlülerden bahsettik. Çok sayıda sanatçı ve insanları hayran bırakan ünlüler var. Ancak bazıları gerçekten çok farklı. İşte onların değerini de gittikten sonra daha iyi anlıyoruz. YORUMLAR (0)