Baba ve Oğul Ünlüler
5 1

Baba ve Oğul Ünlüler

  2053 İzlenme 1.2.2017 15
Baba ve Oğul Ünlüler
Resmi Büyüt
Günümüzde birçok meslek dalı vardır. Bunlar teknik isteyen, güç isteyen veya zeka isteyen meslekler olabilir. Tıpkı meslek seçiminde bunları göz önünde bulunduran insanlar gibi babasının çizdiği yoldan gitmek isteyen insanlarda olabilir. Şimdi bu yolda ilerleyen, babası gibi oyuncu ya da şarkıcı olan birkaç ünlüden bahsedelim.

Öncelikle türk sinema ve tiyatro oyuncusu olan türk sinemasının duayen ismi Şener Şen'den başlayalım. Şener Şen sayısız türk filminde oynamış, onlarca ödül almış gerçekten usta bir isimdir. En son 2010 yılında Cem Yılmaz ile Av Mevsimi filminde oynamıştır. Babası Ali Şen de birçok filmde oynamış ünlü yeşilçam oyuncusudur. Hatta Süt Kardeşler ve Yaşasın Hayat filmlerinde Şener Şen ile oynamıştır. Şimdi de Barış Manço'dan bahsedelim. Barış Manço, Anadolu Rock müziği tarzıyla tanınmış ve çok sevilmiş bir şarkıcıydı. Özellikle Arkadaşım Eşek, Gülpembe, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa ve Alla Beni Pulla Beni şarkıları çok beğeni topladı. Ancak 31 Ocak 1999 gecesi saat 23:30 sularında İstanbul'un Moda semtindeki evinde kalp krizi geçirdi ve yaşama gözlerini yumdu. İki oğlundan biri olan Doğukan Manço da müziğe ilgi duyan, müzik çalışmaları yapan genç bir isimdi.Babasının ölümü onu çok etkiledi ve o da müzik sektörüne atıldı. DJ'lik ve şarkıcılık yapan Manço, iki kez Survivor yarışmasına katılmış ve bir kez ikinci olmuştur.

Tabii bu konuya değinip de İbrahim Tatlıses ve İdo Tatlıses ikilisinden bahsetmemek olmaz.İbrahim Tatlıses, çok başarılı bir şarkıcı olmakla beraber çok da başarılı bir oyuncudur. İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin yanı sıra, gıda  ve seyahat sektörlerine girerek yatırımlar yapmıştır. Oğlu İdo Tatlıses de şarkıcılık ve DJ'lik yapmaktadır. Reklam filmlerinde oynadığı da görülmüştür. Ülkemizin tanınan baba-oğul ünlülerinden sadece birkaçından bahsettik. Biraz da dünyaca ünlü tanınmış insanların baba-oğul ilişkilerine değinelim.

Başarılı bir Amerikan sinema oyuncusu olan Will Smith, aynı zamanda rap müzik de yapmaktadır. Az sayıda müzik albümü olan Smith'in tam tersine otuza yakın da sinema filmi vardır. Üç çocuğundan birisi olan Jaden Smith ise henüz 18 yaşında olup sinema ve müzik dünyasına atılan az sayıdaki insanlardan biridir. 2006 yılında çekilen Umudunu Kaybetme filminde Will Smith ile baba-oğul karakterini oynamıştır. Küçük yaşına rağmen kazandığı birçok ödül vardır.

Son olarak da Jerry-Ben Stiller ikilisini konu alalım. Jerry Stiller 1927 yılında dünyaya gelmiş ünlü bir komedyendir. Oğlu Ben Stiller da ünlü bir komedyen aynı zamanda çok başarılı bir aktördür. Birçok filmde oynamış, Müzede Bir Gece ve Zor Baba filmleriyle beğeni toplamıştır. Bu metinde baba-oğul ünlülerin sadece bir kısmını yazdık. Genel olarak baktığımızda oğullar, babalarının gözünü arkada bıraktırmayacak nitelikte yetenekliler, hatta babalarından daha yetenekli olanlar da var.YORUMLAR (0)