Hastaneden Randevu Nasıl Alınır?
5 1

Hastaneden Randevu Nasıl Alınır?

  1340 İzlenme 28.2.2017 1
Hastaneden Randevu Nasıl Alınır?
Resmi Büyüt
MHRS, hastanelere kolaylık bakımıdan milletimize sağlık hizmetine daha basit ulaşmasını amaçlayan ve hastanelerimizin daha aktif ve çok iyi bir halde hizmet yapabilmesi için uğraşılmış bir sistemdir. Kendimize ve yahut annemize babamıza Devlet hastanelerinden randevu almak için onlara telefon veya internet sayesinde bize uygun tarihe veya sistemin bize olanak sağlayan boş günlere ve boş saatlere göre randevu alırız. Hepimizin kimi dönem randevu almak da zorlandığı ama daha sonradan alışınca zor gelmeyen, internetten randevu nasıl alınacağını bu videoda ve yazıda bulabilirsiniz. İster telefonla ister netten randevu arzu edebilirsiniz. Bu yazılardan yardım alarak web sitesi üzerinden randevu alınacağını öğrenebilirsiniz.
 
1. Öncelikle telefonla randevu almak istiyorsanız ALO 182 numarasını tuşlayarak randevu amacınıza ulaşabilirisiniz. Aradıktan sonra sizinle irtibata geçen personele alacacağınız yardım ile sizi yönlendirerek randevu almanızı sağlayacaktır.
 
2. Diğer seçenek ise Google arama motoruna Merkezi Hekim Randevu aratarak ilk çıkan site adresini tıklayarak web sitesine giriniz. Daha sonraki aşamada çıkan ekrana T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak girişi sağlayabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yok ise Üye Ol butonunu tıklayarak sizden istenilen bilgileri yazarak üye olabilirsiniz. Üye olurken cep telefon numaranızı doğru girmeyi unutmayınız.
T.C. No ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra hangi şehirden randevu almak istiyorsanız o şehri seçiniz. Devamında hangi ilçe, hangi hastane ve ne gibi bir hastalığınız var ise o kliniği seçiniz. Hep gittiğiniz doktor var ise onuda seçerek "Randevu Ara" tıklayınız. Daha sonra sistem hangi tarih boş, hangi saat müsait ise size seçenekler sunacaktır. Ama genellikle yoğunluktan dolayı birçok randevu alınmıştır. O yüzden gün içerisinde veya ertesi gün sürekli MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemine) bakmak zorunda kalabilirsiniz.
 
Randevu Nasıl İptal Edilir?
Eğer randevu aldıysanız ve iptal etmek istiyorsanız MHRS sitesine üye giriş yaparak üst menüden "Randevu Geçmişi" tıklayarak iptal etmek istediğiniz doktoru durum sekmesinden "İptal" butonunu tıklayarak iptal ettirebilirsiniz.
 
MHRS Şifremi Nasıl Değiştirilir?
MHRS sistemine ile T.C. No ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra üst menüde "Hesap Bilgilerim" tıklayarak, çıkan ekrandan "Parola İşlemleri" tıkladıktan sonra dilediğiniz şifreyi yazarak değiştirebilirsiniz.
 
Allah herkese hayırlı, sağlıklı bir ömür versin. Geçmiş olsun...


YORUMLAR (0)